top of page

ВІЗИТКА

Щоб бути хорошим викладачем, треба любити те, що викладаєш, та любити тих, кому викладаєш.

В.Й. Ключевський

  У формуванні світоглядної позиції молодої людини основне місце належить викладачеві-педагогу. Лише тоді він буде благотворно впливати на професійну і громадянську самосвідомість студентів, коли він щиро захоплений своєю справою. Рівень впливу викладача на формування молоді навчального закладу в значній мірі обумовлений тим, як він сам ставиться до того, чому навчає інших. Виховний процес без особистої заангажованості в ньому викладача-наставника вже з самого початку приречений на невдачу. Система "викладач-учень" спрямована на те, щоб виховати висококваліфікованого спеціаліста, громадянина, патріота. Ефективність виховного процессу залежить від того, наскільки безпосередньо викладач може впливати на свого вихованця.

 Вчительство – це і мистецтво і праця. Саме вчитель, педагог, викладач, виховательзакладає і створює основу творчоїлюдської діяльності.Яким же має бути викладач-педагог? Він взірець, індивідуальність, особистість, яка хоче, щоб її зрозуміли, і використовує всі можливі засоби для цього.

  "Ми, педагоги, виховуємо людину перш за всетим, що в нашій душі, - своїмипереконаннями і почуттями. Наше слово,звернене до дітей і юнацтва, повиннобути таким, щоб слухали йогозатамувавши подих, щоб відчували вньому вищу правду буття, щоб вірили нам,як вірять сонячному сяйву. Щоб кожненаше повчання було воістину заповітом"

                                                                                   О. Сухомлинський

   Я, викладач - педагог і пишаюсь цим! Жодного разу я не пошкодувала що стала вчителем спецдисциплін в

ДНЗ «КЦППРКБГ». Кожна людина, приходячи на цей світ, повинна мати своє покликання і зіграти свою роль у житті. За двадцять років роботи я, впевнилась, що не дарма живу на світі, що вірно обрала свій шлях і покликання. Любов до дітей, до професії не зникає, а кожного дня стає ще мудрішою і глибшою. Знайти своє покликання, ствердитися в ньому – це щастя педагога. Викладач – будівельник. Він будує людські долі. Викладач – лікар, який лікує не тільки тіло, а й душу. У той же час, викладач – проста людина. Зі своїми радощами й печалями, проблемами. Він багатогранний і цікавий, добрий і суворий, справедливий і непідкупний. Педагог, вчитель, вихователь – довірена особа суспільства, якій ввіряють найдорожче і найцінніше – дітей – свою надію, своє майбутнє. Змінювалися умови навчання й підходи до виховання, та незмінним залишилося головне призначення викладача – навчити Людину бути Людиною. Проаналізувавши діяльність викладача, я намагаюся дотримуватись таких сучасних педагогічних якостей:

1. Висока інтелігентність, глибока духовність.

2. Національна свідомість, громадянська зрілість, самокритичність.

3. Моральна чистота. Глибина й щирість переконань.

4. Доброта, педагогічний такт.

5.Творчо-практичний склад розуму, постійне прагнення до самоосвіти.

6.Досконале знання свого предмету, психолого-педагогічна ерудиція, захопленість своїм фахом.

7.Педагогічна цілеспрямована активність, розвинуте методичнее мислення, наявність індивідуального стилю в роботі.

8.Міцно сформовані професійні вміння, володіння різноманітною педагогічною технікою.

 

Людина живе, набуваючи досвіду, кожну хвилину і кожну секунду. Припинити цей процес - значить померти ...

bottom of page